02188068242
منوی دسته بندی

فیشال صورت

فیشال صورت

آنچه در خصوص فیشال صورت می خوانید:

استفاده از کرم پودرهایی که پوشش دهی بالایی دارند، قطعا روشی عالی برای زیباتر نشان دادن شما خواهد بود ولی چقدر بهتر می شود اگر پوستتان آنقدری خوب باشد که مجبور به پوشاندن آن با کرم های سنگین نباشید. این فکر را از سرتان بیرون کنید که هیچ راه مطمئنی برای داشتن چنین پوستی وجود ندارد. از آنجایی که فقط مرگ چاره ندارد، راه های زیادی هم برای داشتن پوستی سالم و زیبا وجود دارد که یکی از آنها جدی گرفتن روتین پوستی و استفاده از روش هایی مانند فیشال پوست است.

فیشیال (Facial Skin) یکی از متدهای جدید برای افزایش زیبایی و سلامت پوست است. این روش مراقبتی و درمانی پوست اگر توسط یک فرد حرفه ای انجام شود، قطعا نتیجه فوق العاده ای برای شما خواهد داشت.

اگر شما نیز چند وقتی است به دنبال افزایش زیبایی و شادابی پوست صورت خود هستید و می‌خواهید پوستی شفاف داشته باشید، بهتر است یک بار هم که شده این روش را امتحان کنید تا به میزان تاثیرگذاری آن بر روی پوستتان پی ببرید. در ادامه بیشتر در مورد انواع فیشال و تاثیر آن بر پوست خواهیم گفت.

فیشیال صورت چیست؟

فیشال چیست

سطح پوست با لایه‌ای از سلول‌های مرده یا شاخی پوشانده شده است. این سلول‌های شاخی، وظیفه دارند از پوست در برابر عوامل خارجی محافظت کنند. این سلول‌ها به مرور زمان از سطح پوست جدا شده و توسط سلول‌های مرده دیگری در سطح پوست، جایگزین می‌شوند.

به جز این مورد، پوست صورت ما در طول شبانه روز در معرض آلودگی‌های مختلف و فراوانی قرار دارد که سبب از بین رفتن شادابی و درخشندگی پوست می‌شود.

فشیال پوست در واقع یک روش درمانی و مراقبتی پوست به حساب می‌آید که در طی آن، تمام این آلودگی‌ها با فرآیندهای پاکسازی، لایه برداری، تغذیه و آبرسانی از بین رفته و شادابی و لطافت به پوست صورت بازگردانده می‌شود. با انجام این روش درمانی و مراقبتی، زیبایی به پوست بازگشته و چهره شما شفاف‌تر و جوان‌تر به نظر خواهد رسید.

تفاوت فیشیال با پاکسازی چیست؟

یکی از سوالاتی که ذهن افراد را به خود مشغول کرده است، تفاوت بین پاکسازی و فیشیال پوست است. معمولاً افرادی که قصد انجام یکی از این دو فرآیند را داشته باشند، این پرسش را در ذهن دارند که کدام یکی از این دو روش را انتخاب کنند. در ادامه قصد داریم تفاوت این دو روش مراقبتی پوست را با هم بررسی کنیم.

 • هزینه متفاوت

هزینه انجام پاکسازی صورت به مراتب پایین‌تر از فیشال پوست است. زیرا در پاکسازی، مراحل و روش انجام کار ساده‌تر و کوتاه‌تر است.

 • فواصل زمانی

فرآیند پاکسازی را می‌توان هر دو الی سه هفته یک بار تکرار کرد، اما فشیال نیاز به تمدید این چنینی نداشته و با توجه به نوع پوست، تاریخ انجام مجدد آن مشخص می‌شود که معمولاً می‌توان این فاصله زمانی را یک ماه در نظر گرفت. اما با این حال باید نظر متخصص این کار را درباره پوست خود جویا شوید تا زمان دقیق تکرار این فرآیند را برای شما توضیح دهد.

 • پیچیدگی کار

پاکسازی پوست با قرار دادن یک ماسک بر روی صورت به اتمام می‌رسد، اما فیشیال شامل مراحل متعددی است که باعث می‌شود انجام آن یک الی دو ساعت زمان ببرد.

در فیشال تکنیک‌های مختلف ماساژ و پاکسازی پوست انجام می‌شود که سبب طولانی‌تر شدن و پیچیدگی این فرآیند می‌شود. این تکنیک‌های مختلف توسط دستان اپراتور متخصص یا به وسیله دستگاه‌های متنوع انجام می‌گیرد.

 • جوان سازی پوست

در فیشیال پوست، از تکنیک‌های مختلف ماساژ استفاده می‌شود. این موضوع سبب افزایش گردش خون در این ناحیه و افزایش کلاژن‌سازی پوست صورت شده که خود سبب از بین رفتن چین و چروک‌ها و جوان سازی پوست می‌شود. به علاوه، اضافه شدن روش‌های جدیدی مثل کربوکسی تراپی در فیشال از جمله مزیت‌های دیگر آن به شمار می‌رود.

 • نتیجه گیری بهتر و سریع تر

فیشال پوست، روش کامل‌تر و بهتری نسبت به پاکسازی است؛ بنابراین نتیجه گیری از آن نیز بهتر و سریع‌تر اتفاق می‌افتد و همین موضوع سبب جلب توجه‌ افراد، به سمت این روش مراقبتی و درمانی شده است.

انجام فیشال چه مزیت هایی دارد؟

فیشال

انجام فیشال پوست دارای مزایای بسیاری است که افراد را ترغیب به انجام آن می‌کند.

1. پاکسازی پوست

با انجام این روش، پوست شما از تمامی آلودگی‌ها مانند پوست‌های مرده سطحی، آلودگی‌های محیطی و غیره پاکسازی می‎شود. پاک کننده‌های معمولی نمی‌توانند چربی و آلودگی‌های انباشته شده در پوست را که به اعماق آن نفوذ کرده است، از بین ببرند.

 بنابراین به یک روش بهتر برای پاکسازی پوست نیازمندیم که می‌توان گفت آن روش، فیشیال پوست است. فشیال، پوستی سالم و درخشان را برای شما به ارمغان می‌آورد.

2. برطرف کردن آسیب‌ های سطحی پوست

اگر پوست شما دارای جای جوش یا لک‌های ناشی از آفتاب سوختگی است، این روش درمانی یکی از بهترین روش‌ها برای برطرف کردن این موارد به حساب می‌آید.

بعضی از انواع فیشال مانند فیشال آنزیمی سبب افزایش دفع سموم و مواد زائد انباشته شده درون سلول‌های پوستی از طریق رگ‌های لنفی می‌شوند، همچنین بعضی از فیشیال‌ها سلول‌های پوستی را مجبور به بازسازی کرده که در رفع لک‌های پوستی بسیار مؤثر است.

3. جامع بودن

این روش نسبت به پاکسازی صورت، روشی جامع‌تر است که ابعاد و اهداف پیشتری را پشتیبانی می‌کند. این بدان معنا است که با انجام یک جلسه فیشال صورت، می‌توان به اهداف بیشتری برای سلامت پوست دست یافت.

4. کاهش سیاهی و پف زیر چشم

یکی دیگر از مواردی که معمولاً افراد با آن سروکار دارند، پف و سیاهی زیر چشم است. در این روش درمانی، ترفندهایی از جمله کربوکسی تراپی، برای کاهش سیاهی و پف زیر چشم  وجود دارد.

5. جوان سازی پوست

یکی از مزایای انجام این تکنیک مراقبتی، افزایش کلاژن سازی پوست است. کلاژن سبب رفع چین و چروک‌های پوست شده و علائم پیری پوست را تا حد زیادی کاهش می‌دهد.

کلاژن به طور طبیعی در بدن ما تولید می‌شود، اما متاسفانه با افزایش سن، میزان تولید آن سیر نزولی پیدا کرده و سبب ایجاد علائمی همچون چین و چروک‌های اطراف چشم و دهان می‌شود.

فشیال پوست سبب افزایش گردش خون در صورت شده که بر کاهش روند پیری سلول‌های صورت بسیار تأثیرگذار است. از طرف دیگر ماساژ دادن صورت در این روش درمانی، سبب تحریک کلاژن سازی در پوست صورت می‌شود. بنابراین علائم پیری مانند چین و چروک‌ها به حداقل می‌رسد.

6. لیفت و سفت شدن پوست

یکی دیگر از مزایای افزایش کلاژن در پوست، لیفت و سفت شدن پوست صورت است، این موضوع نیز در جوان سازی پوست نقش دارد. از طریق ماساژ پوست صورت، سلول‌ها برای کلاژن سازی بیشتر، تحریک می‌شوند و به همین علت است که می‌گویند فیشال سبب لیفت و سفت شدن پوست نیز می‌شود.

7. درخشندگی و یک دست شدن پوست صورت

می‌توان گفت مهم‌ترین هدفی که توسط یک متخصص فیشال دنبال می‌شود، رسیدن به یک پوست شفاف، یک دست و عاری از هرگونه جوش و آکنه است. داشتن پوستی شفاف و یک دست با از بین رفتن لک‌های پوستی، جای زخم، جای جوش و از بین رفتن تمامی جوش‌ها بدست می‌آید. این اهداف همگی می‌تواند از طریق انجام فیشیال پوست به ارمغان آید.

8. ماساژ و ریلکسی

ماساژ صورت علاوه بر افزایش خون رسانی و کلاژن سازی پوست، سبب کاهش استرس و افزایش ریلکسی در فرد شده و باعث می‌شود فرد در طی فیشال، اوقات خوبی را سپری کند. فیشال پوست این امکان را به شما می‌دهد تا با تمرکز بر تنفستان، ذهنتان را از هرگونه فکری خالی کرده و به یک آرامش ذهنی فوق‌العاده دست یابید.

کاربردهای فیشیال

مزایای فیشال

به طور کلی می‌توان گفت فیشیال پوست را برای رسیدن به سه هدف انجام می‌دهند که این سه هدف را می‌توان به عنوان کاربردهای فیشال توضیح داد:

 • از بین بردن جوش و آکنه

مهم‌ترین هدفی که انجام این روش مراقبتی و درمانی دنبال می‌کند، حذف جوش‌های سرسیاه و زیرپوستی است. با لایه برداری که در این روش صورت می گیرد، بسیاری از این موارد رفع می‌شوند.

 • از بین بردن لکه ‌های پوستی

بعضی افراد به دلایلی همچون عدم استفاده از کرم ضد آفتاب یا گاهی بر اثر مصرف یک مواد غذایی یا یک داروی خاص، لکه‌هایی روی صورتشان ایجاد می‌شود که این روش در از بین رفتن آن‌ها نقش پر رنگی دارد. روش دیگری که برای از بین بردن لک‌های صورت پیشنهاد می‌کنیم، مزوتراپی صورت است. در این روش، به دلیل استفاده از ویتامین‌ها و آنتی اکسیدان‌ها، پوست روشن و شفاف می‌شود.

 • کاهش چین و چروک پوست

همان طور که بیان کردیم، ماساژ دادن پوست صورت سبب افزایش خون رسانی و افزایش کلاژن سازی شده که هر دو مورد نقش پررنگی در رفع علائم پیری پوست مانند چین و چروک و افتادگی دارند. در این روش مراقبتی، مرحله‌ای برای ماساژ پوست صورت با روغن‌های مفید اختصاص داده شده است که سبب کاهش علائم پیری پوست می‌شود.

انواع فیشیال

انواع فیشال

فیشال پوست را می‌توان به هفت نوع مختلف تقسیم بندی کرد:

فیشیال کلاسیک

در این روش به صورت حرفه‌ای به پاکسازی پوست می‌پردازند تا هرگونه آلودگی را از پوست صورت پاک کنند. فشیال کلاسیک در واقع یک روش درمانی به حساب می‌آید که در آن سلول‌های مرده سطح پوست را به نحوی از بین می‌برند که درخشندگی و شفافیت پوست شما دوباره بازگردد.

این روش درمانی به طور کلی دارای مراحل مختلفی است که این مراحل شامل پاکسازی پوست با مواد مخصوص، بخور دادن، لایه‌برداری، خروج جوش‌های سرسیاه و زیرپوستی، ماساژ صورت، استفاده از ماسک‌ها، سرم‌ها و مرطوب‌کننده‌ها است. البته باید در نظر داشت که مراحل و مواد مورد نیاز در فیشیال باتوجه به نیاز پوستی هر فرد انتخاب و به کار برده می‌شوند.

فشیال ضد پیری

در این روش از دستگاه‌ها و موادی استفاده می‌شود که علاوه بر جلوگیری از پیری زودرس پوست، علائم پیری را نیز بهبود بخشند. برای مثال با استفاده از دستگاه هیدرودرم می‌توان سبب افزایش جریان خون در سلول‌های پوست صورت شده و جوان سازی پوست و ده‌ها فواید دیگر مانند از بین بردن جای جوش، متعادل سازی چربی پوست و … را به ارمغان آورد. از درما رولر فیشیال نیز به منظور افزایش کلاژن سازی استفاده می‌کنند که این روش جزء روش‌های کم تهاجم به حساب می‌آید.

ممکن است بسیاری از انواع فیشیال‌ها خواص ضد پیری داشته باشند، اما فیشالی که مخصوص به این موضوع انجام می‌گیرد، شامل مراحل زیر است:

 • پاکسازی عمیق
 • نوردرمانی
 • لایه‌برداری شیمیایی
 • میکرودرم ابریژن
 • درمان‌های میکروکارنت

فیشال روشن کننده پوست

در این فیشیال پوستی، با از بین بردن عمقی آلودگی‌های پوستی و سلول‌های مرده سطح پوست، درخشندگی پوست بازگردانده شده و سبب روشن شدن پوست شما می‌شود.

در این روش از ال ای دی درمانی، درمان‌های میکرودرم ابریژن و هیدروافشیال‌ها استفاده می‌شود. این روش باعث کاهش علائم آفتاب سوختگی و لکه‌های پوستی می‌شود.

فیشیال لایه بردار و میکرودرم

نوعی فیشیال پوستی به حساب می‌آید که در آن لایه‌های مرده پوست با یک دستگاه خاص از سطح پوست حذف شده تا درخشندگی به پوست شما باز‌گردد.

در این روش از یک ساینده برای حذف سلول‌های مرده پوست استفاده می‌شود. معمولاً برای این کار از یک اپلیکاتور تخصصی برای ایجاد خراش روی پوست استفاده می‌کنند. البته شایان ذکر است که این فرآیند در بعضی از دستگاه‌ها با استفاده از اسپری کردن اکسید آلومینیوم یا بی‌کربنات سدیم روی پوست انجام می‌شود.

این روش تأثیر بسیار خوبی در رفع اثرات آفتاب سوختگی و  جای زخم و جوش دارد و در رابطه با آن باید بیان کنیم، اگرچه یک روش غیرتهاجمی به حساب می‌آید، اما باید زیر نظر متخصصین با تجربه و دانش کافی انجام گیرد. اگر قصد دارید این کار را به صورت عملی و تخصصی آموزش ببینید، کافی است سری به آکادمی کامرانی بزنید.

فیشال آنزیمی

یکی از انواع فیشیال که تأثیر بسیار قدرتمندی در پاکسازی دارد، همین روش است. در این روش مویرگ‌های صورت گشاد شده تا اکسیژن و خون بیشتری به سلول‌های پوست صورت برسد. در نتیجه این موارد، لایه برداری عمیقی از پوست انجام می‌شود که سبب پاکسازی عمقی پوست شما می‌گردد.

در این روش سموم و مواد زائد با سرعت بیشتری از طریق رگ‌های لنفاوی از پوست حذف شده و باعث بهبود و بازسازی پوست شما می‌شود. برای انجام این روش، یک ماسک آنزیمی را روی محل مورد نظر قرار می‌دهند، البته باید توجه داشته باشید که قبل و بعد از استفاده ماسک، لایه برداری پوست ناحیه مورد نظر صورت می‌گیرد.

فیشیال اکسیژن

در این روش، پوست در معرض اکسیژن با فشار قوی و مواد معدنی و تقویتی دیگر قرار می‌گیرد. این روش بر ظاهر پوست به شدت تأثیرگذار بوده و سبب لطافت و درخشندگی دو چندان پوست می‌شود.

این روش را می‌توان نوعی روش درمانی غیرپزشکی در نظر گرفت که از طریق آن سلول‌های پوستی را تحریک به ساخت کلاژن بیشتری کرده تا از این طریق، جوان سازی و درخشندگی دو چندان پوست حاصل شود.

فیشیال آنتی آکنه

این روش مناسب افرادی است که پوستی حاوی جوش دارند. هایفرکوئنسی یکی از دستگاه‌های مورد استفاده در این نوع فیشال است که سبب ضدعفونی پوست شده و احتمال ایجاد آکنه و جوش را تا حد زیادی کاهش می‌دهد.

این روش درمانی برای افرادی که دارای جوش‌های زیرپوستی، ملایم و متوسط هستند، یک روش کمک کننده به حساب می‌آید اما متأسفانه برای افراد دارای جوش‌های التهابی و شدید کارگشا نخواهد بود.

چه زمانی باید برای فیشیال اقدام کرد؟

ماسک صورت در فیشال

اگرچه فیشال به عنوان یک روش غیرتهاجمی شناخته شده است، اما برای زمان انجام آن باید دو نکته اساسی را در نظر گرفت:

نوع پوست

پوست به سه نوع چرب، خشک و معمولی گروه بندی می‌شود. افرادی که پوست چربی دارند هر دو هفته یکبار می‌توانند برای انجام فیشال به مراکز معتبر مراجعه کنند. برای افرادی که دارای پوست خشک یا نرمالی هستند نیز توصیه می‌شود، ماهی یکبار برای انجام این روش درمانی و مراقبتی اقدام کنند.

وضعیت پوست

منظور از وضعیت پوست، عارضه‌های پوستی همچون جوش سرسیاه، آکنه، لکه‌های پوستی و … است و میزان این عارضه‌های پوستی بر فواصل زمانی جلسات فیشال تاثیرگذار است.

چه زمانی نباید فیشیال پوست انجام داد؟

انجام این روش مراقبت پوستی برای افرادی که دارای آکنه‌های التهابی هستند، مناسب نیست؛ زیرا باعث تشدید آکنه‌ها می‌شود. منظور از آکنه‌های التهابی، آکنه‌های قرمز رنگ و دارای درد هستند. هرگونه عمل تحریک‌آمیز سبب می‌شود التهاب و درد این آکنه‌ها افزایش پیدا کند. بنابراین افرادی که به این نوع آکنه‌ها مبتلا هستند، نباید از این روش استفاده کنند.

 

مراحل فیشال صورت

ماساژ صورت در فیشال

یک فیشال تخصصی پوست باید شامل مراحل زیر باشد:


1. پاکسازی

در این مرحله، پاکسازی سطحی پوست توسط دستگاه‌های پاکسازی یا با دست انجام می‌شود. در این گام، پوست شخص به طور کامل از لحاظ میزان جوش و آکنه، چین و چروک و … بررسی می‌شود تا متناسب با پوست فرد، مواد و ماسک‌ها را انتخاب و استفاده کنند.

انتخاب پاک کننده‌های پوستی نیز در این مرحله متناسب با نوع و وضعیت پوستی هر شخص صورت می‌گیرد. زیرا پوست افراد با یکدیگر متفاوت بوده و نمی‌توان از یک روش ثابت برای تمامی افراد استفاده کرد.

2. بخاردهی

در این مرحله، پاکسازی عمیق پوست و لایه برداری انجام می‌شود و جزء مراحل آرامش‌بخش فیشیال به حساب می‌آید. بخاردهی صورت باعث باز شدن منافذ پوست شده و جوش‌های سرسیاه را آماده تخلیه می‌کند.

3. لایه برداری

در این مرحله، توسط دستگاه‌های مخصوص لایه برداری و با استفاده از مواد مخصوص، بخش شاخی پوست (سلول‌های مرده پوستی) از بین می‌رود. این کار سبب افزایش درخشندگی و لطافت پوست صورت می‌شود.

4. استخراج

این مرحله، لایه برداری و پاکسازی پوست را کامل می‌کند. در این مرحله تمامی جوش‌های سرسیاه و زیر پوستی تخلیه شده و پوست صورت از تمامی آلودگی‌ها پاکسازی می‌شود.

5. ماساژ و ریلکسی

این بخش نقش بسیار مهمی در رفع چین و چروک‌های پوستی دارد. در این مرحله پوست صورت با استفاده از کرم‌ها و روغن‌های معطر و مفید، ماساژ داده شده تا جریان خون در صورت و کلاژن سازی در پوست افزایش یابد.

6. ماسک های متنوع صورت

در این مرحله، باز هم با توجه به نیاز پوستی فرد، ماسک مناسب برای پوست انتخاب شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

7. آبرسانی پوست

برای پایان کار، متخصص فیشیال از آبرسان و محصولات مورد نیاز دیگر برای پوست شما استفاده می‌کند.

مراقبت های بعد از فیشال

 1. اولین توصیه متخصصان فیشال به افراد این است که بعد از انجام این تکنیک مراقبتی، حداقل 24 ساعت از دست کاری پوست خود بپرهیزند، زیرا باعث تحریک و زخم شدن پوست صورت خواهند شد.
 2. استفاده از محصولات مراقبتی پوست و لوازم آرایشی بعد از انجام این روش درمانی ممنوع است، زیرا پوست شما نیاز دارد تا مدتی استراحت کند.
 3. حداقل 24 تا 48 است از فعالیت‌هایی که سبب تعریق زیاد می‌شوند، اجتناب کنید، زیرا تعریق در این مرحله برای پوست صورت مضر است.
 4. حداقل تا 3 روز از هیچ گونه لایه برداری استفاده نکنید، زیرا لایه برداری در فواصل زمانی کوتاه سبب آسیب رسیدن به پوست صورت شما خواهد شد.
 5. برخورد اشعه خورشید برای پوست شما ضرر دارد؛ بنابراین تا حد امکان سعی کنید در معرض نور خورشید قرار نگیرید یا حتماً از کرم ضد آفتاب مناسب پوستتان استفاده کنید.
 6. بعد از فیشال، از روش‌های مختلف از بین بردن موهای زائد مانند بند، وکس و لیزر استفاده نکنید.
 7. ماساژ دادن صورت تا مدتی ممنوع است.
 8. پوست صورت خود را با روش‌های ملایم شست و شو دهید، زیرا پوست بعد از انجام فیشیال بسیار حساس شده و در معرض آسیب دیدن است.
 9. به هیچ عنوان از تونرها استفاده نکنید.
 10. مصرف داروهای ضد آکنه را به تعویض بیاندازید.

فیشیال پوست برای آقایان

فیشال آقایان

وقتی صحبت از حفظ زیبایی یا افزایش زیبایی می‌شود، آنچه در ذهن افراد نقش می‌بندد، بانوانی هستند که به سلامت پوست و زیبایی خود اهمیت می‌دهند. در صورتی که انجام تکنیک‌های مختلف برای افزایش سلامت و زیبایی به جنسیت خاصی محدود نشده و همه افراد می‌توانند از آن‌ها بهره ببرند.

آقایان نیز می‌توانند با استفاده از فیشیال صورت، به پاکسازی و درخشنگی پوست خود کمک کنند. در این خصوص باید بیان کنیم مراحل انجام این روش درمانی و مراقبتی برای آقایان و بانوان تفاوت چندانی با یکدیگر نداشته و در اصل نوع و وضعیت پوست فرد تعیین کننده نوع مواد و تکنیک‌های مورد استفاده است.

هزینه فیشال به چه عواملی بستگی دارد؟

موارد مختلفی بر قیمت این روش درمانی تأثیرگذار هستند که از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرئ:

 • نوع مواد: ماسک‌ها و مواد استفاده شده انواع بسیار مختلف و کیفیت‌های متنوعی دارند که بر قیمت این روش درمانی و مراقبتی بسیار تأثیرگذار است.
 • نوع فیشیال: این موضوع که کدام فشیال را می‌خواهید انجام دهید، بر هزینه شما تأثیرگذار است.
 • تجهیزات استفاده شده: استفاده از تجهیزات نیز بر قیمت نهایی این فرآیند موثر است.
 • هزینه دستمزد اپراتور متخصص و کلینیک: گاهی افراد به کلینیک‌هایی مراجعه می‌کنند که قیمت‌های پایین‌تری نسبت به مراکز دیگر دارند، اما باید این موضوع در نظر گرفته شود که این کلینیک‌ها ممکن است مجوز نداشته و دارای تخصص کافی در انجام این روش نباشند.

آیا این روش مراقبتی و درمانی پوست عوارضی دارد؟

اگر این روش در مراکز معتبر و زیر نظر متخصصان آموزش دیده انجام شود، هیچ گونه عارضه‌ای برای افراد ایجاد نخواهد کرد. بعضی افراد بعد از انجام فشیال نظرشان بر این است که این روش سبب افزایش جوش‌های آن‌ها شده است، در صورتی که این موضوع صحیح نیست.

همان طور که بیان کردیم معمولاً افرادی که دچار جوش‌های ملتهب هستند، نباید از این روش درمانی استفاده کنند. زیرا این روش سبب افزایش تعداد جوش‌ها و التهاب آن‌ها می‌شود. بنابراین در این رابطه مراجعه به یک مرکز معتبر با متخصصین کاربلد و با وجدان بسیار اهمیت دارد. زیرا متخصص فیشال می‌تواند به درستی مراجعه کننده را راهنمایی کرده و او را از وضعیت پوست خود مطلع سازد.

کلام پایانی

فیشال پوست یکی از روش‌های مراقبتی و درمانی پوست است که در کلینیک‌های مختلفی انجام می‌شود، اما آن چه در این خصوص اهمیت دارد تخصص فردی است که این روش درمانی را انجام می‌دهد.

آموزش فیشیال پوست یکی از تخصصی‌ترین آموزش‌های مرتبط با سلامت پوست است که باید به صورت تخصصی، کاملاً حرفه‌ای و زیر نظر اساتید مجرب انجام شود. آکادمی کامرانی با اساتید متبحر و مجرب یکی از بهترین محل‌های آموزش این روش درمانی و مراقبتی پوست صورت به حساب می‌آید. شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص دوره های آکادمی کامرانی، با کارشناسان ما تماس بگیرید.

سوالات متداول

مدت زمان انجام فیشال متغیر است ولی معمولا این زمان بین 40 تا 60 دقیقه تخمین زده می‌شود.

عدد دقیقی برای این سوال وجود ندارد. هزینه فیشیال صورت به عوامل مختلفی مثل تخصص پزشک، مرکز درمانی، نوع پوست، تعداد جلسات و… وابسته است.

پاسخ این سوال به نوع پوست هر فرد بستگی دارد؛ با این حال بهتر است به طور معمول ماهی یک بار و به طور منظم انجام شود. توجه داشته باشید که انجام این کار بیشتر از اندازه استاندارد، باعث تحریک‌پذیری و آسیب پوست می‌شود.

فیشیال معمولا برای نواحی صورت مانند پیشانی، اطراف چشم، گونه و بینی انجام می‌شود؛ اما امکان اجرای این روش برای بخش‌های دیگر بدن مثل دست، سینه و پشت نیز وجود دارد.

به طور خلاصه شامل پاکسازی، لایه‌برداری‌، تخلیه جوش و آلودگی‌های زیر پوست، ماساژ صورت و قرار دادن ماسک روی پوست می‌شود.

این روش درمانی برای هر نوع پوستی مناسب است و افراد با پوست، چرب، خشک، مختلط، مستعد آکنه، پوست دارای چین و چروک و … می‌توانند خدمات فیشال را انجام دهند.

اکثر افراد، صرف نظر از نوع پوست و سن، می‌توانند از این خدمات بهره‌مند شوند. با این حال، قبل از انجام فیشال در صورت داشتن بیماری پوستی با پزشک خود مشورت کنید.

 • به مدت 24 ساعت در معرض نور خورشید قرار نگیرید.
 • از مرطوب‌کننده استفاده کنید.
 • از آرایش سنگین خودداری نمایید.
 • به صورت خود دست نزنید.

‫10 نظر

 • زهرا گفت:

  سلام وقت به خیر ممنون بابت مطالب خوبتون سوال من اینه که آیا فیشیال فقط برای صورت انجام می‌شه؟

 • سارا گفت:

  سلام وقت به خیر خواستم بدونم از چه سنی می‌تونیم فیشال رو شروع کنیم؟

  • Iranweblife گفت:

   سلام بر شما
   فیشیال صورت برای تمامی افرادی که از مشکلات پوستی رنج می‌برند، مناسبه؛ اما توصیه می‌شه این شیوه درمانی رو از سن 20 سالگی شروع کنید.

 • مهسا گفت:

  با سلام و احترام اول یک تشکر کنم از مطالب خوبی که منتشر می‌‎کنید. دوم اینکه من خیلی مشتاق هستم توی دوره‌های آموزشی‌تون شرکت کنم خواستم بدونم چه طوری باید این کارو انجام بدم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • Iranweblife گفت:

   درود برشما دوست عزیز خوشحالیم که تونستیم رضایت شما رو جلب کنیم. برای ثبت نام در دوره‌های ما می‌تونید از طریق صفحه ارتباط با ما با آکادمی کامرانی تماس بگیرید.

 • مریم گفت:

  خیلی مفید و کامل بود ممنون

 • مهدی گفت:

  سلام و عرض ادب خواستم بدونم شما برای آقایون هم دوره برگزار می‌کنید یا دوره های آموزشی تون فقط مخصوص بانوان هست؟ چون من صاحب یک آرایشگاه مردونه ام و خواستم فیشال صورت رو هم یاد بگیرم و به خدمات آرایشگاهم اضافه کنم.

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *