02188068242
منوی دسته بندی

پیل تراپی چیست؟

پیل تراپی چیست

پیل تراپی نیز مانند مزوتراپی صورت، فیشال، پی آر پی، کربوکسی تراپی،  روشی نوین برای از بین بردن پوست های مرده و انواع باکتری ها از سطح پوست می باشد . انواع انگل ها، قارچ ها، باکتری ها، تمامی این مزاحم های کوچک می توانتد در مواردی بر روی پوست ما جاخوش کرده و سلامت و زیبایی پوست ما را به خطر بیندازند. بنابراین شناخت و درمان آنها برای سلامت بدن ما از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در این مرحله لایه برداری با لیزر کربن یا همان لایه برداری کربن در تکنیک کمبایند پیل تراپی یکی از روش های مناسبی است که می توانیم آسیب های پوستی خود را اصلاح کنیم.

یکی از معیار های زیبایی در تمام دوران ها، زیبایی پوست و داشتن پوستی سالم و بدون لک و آکنه است. زیبا بودن باعث افزایش عزت نفس ما می شود و به ما کمک می کند راحت تر و بهتر با دیگران ارتباط برقرار کنیم.

زیبایی پوست یکی از مهمترین عوامل زیبایی چهره ماست.

کمبایند پیل تراپی چیست؟

از بهترین روش های لایه برداری پوست، لایه برداری با لیزر کربنی است که می تواند بسیاری از نقاط تیره و جوش را از بین ببرد. این روش مانند کربوکسیی تراپی در فیشال یکی از بهترین انواع لایه برداری های پوست است که بهترین اثربخشی و کمترین عوارض را دارد.

می توان گفت که این نوع لایه برداری باعث تولید کلاژن و سپس شادابی پوست می شود. لایه‌برداری کربن با لیزر پوست را لایه‌برداری می‌کند، در واقع همراه با این لایه‌برداری سلول‌های مرده را از سطح پوست جدا کرده و سلول‌های جدید را جایگزین آن‌ها می‌کند. پس از این روش، پوست ما روشن تر، تمیزتر و حتی صاف تر می شود. در این روش ابتدا لایه ای از کربن روی پوست قرار می گیرد که به داخل پوست نفوذ می کند و سپس فرآیند لیزر آغاز می شود.

نور لیزر بسیار قوی در کربن ها جذب می شود و باعث از بین رفتن آنها می شود که این کربن ها، سلول های مرده و چربی اضافی پوست را از بین می برد. در نهایت این روش که لایه برداری پوست با لیزر یا همان تکنیک کمبایند پیل تراپی است ، باعث لایه برداری پوست می شود و پوست ما را به پوست جذاب تری تبدیل می کند.

فواید لایه برداری با لیزر کربن یا کمبایند پیل تراپی چیست؟

پیل تراپی

از بین بردن لکه های پوستی ناشی از آفتاب

اشعه ماوراء بنفش که در نور خورشید وجود دارد می تواند باعث پیری زودرس سلول های پوست شود . در واقع اگر به خوبی از پوست خود مراقبت کنیم می توانیم تا حد زیادی از این آسیب جلوگیری کنیم. اما زمانی که حتی از ضد آفتاب استفاده نمی کنیم این آسیب ها به پوست ما وارد می شود و نیاز به درمان داریم که لایه برداری با تکنیک کمبایند پیل تراپی که در مورد آن صحبت کردیم می تواند یکی از بهترین راه های درمان باشد.

مهم ترین فایده این تکنیک پاکسازی عمقی پوست است

کربنی که در این روش روی پوست قرار می گیرد، توانایی جذب چربی و کثیفی اضافی را دارد که در پی آن منافذ بسته شده پوست کاملا باز می شود. در نتیجه اکسیژن رسانی به بافت پوست افزایش یافته و زیبایی و شفافیت پوست دو چندان می شود.

توجه داشته باشید که پاکسازی با این روش کاملا عمقی است . قبل از مراجعه به مرکز درمانی و انجام این تکنیک ، نباید از هیچ لایه بردار یا قرص های هورمونی مثل راکوتان استفاده کنید.

کاهش ضخامت لایه شاخی و افزایش شفافیت پوست

با از بین بردن ذرات کربن با نور لیزر سلول های مرده نیز به همراه آنها از روی پوست پاک شده . این عمل باعث شادابی پوست می شود و پوستی درخشان را برای شما به ارمغان می آورد.

اما بهتر است بدانید که این لایه برداری تنها به برداشتن لایه های شاخی سطح پوست محدود نمی شود. فراموش نکنید که برداشتن لایه های سطحی می تواند باعث نازک تر شدن پوست و از بین رفتن خاصیت محافظتی آن شود.  در واقع همراه با لایه‌برداری تخصصی این تکنیک، سلول‌های مرده از سطح پوست جدا شده و همزمان سلول‌های جدیدی جایگزین آن‌ها می شود. پس از این روش، پوست روشن تر، تمیزتر و تا چند درجه روشن تر می شود.

جوان سازی بی خطر با کمبایند پیل تراپی

به یاد داشته باشید که با این روش علاوه بر سلول های سطح پوست، سلول های زیرین نیز هدف قرار می گیرند . لذا نتیجه این امر تولید کلاژن در پوست است که باعث کاهش چین و چروک و افزایش بافت پوست می شود.

نکته مهم : کلاژن سازی در این روش به سرعت قابل مشاهده نیست. اما به مرور شاهد لیفت شدگی پوست صورت خود و بروز نتایج جوانساز آن خواهید بود.

رفع چربی اضافی سطح پوست و درمان آکنه

گرمایی که توسط پرتو لیزر به پوست منتقل می شود. باکتری هایی که باعث آکنه می شوند را از بین ببرید.

روش کمبایند پیل تراپی ، برای تمام سطح پوست قابل انجام است

تکنیک کمبایند پیل تراپی یا لایه برداری کربن با لیزر از روش های درمانی غیر تهاجمی است . پیل تراپی نه تنها روی صورت، بلکه روی پوست سینه، ران و پشت نیز انجام می شود.

بانوانی که پس از بارداری یا مشکلات هورمونی ، دچار لک و جوش و آکنه روی سطح پوست خود شده اند با پیل تراپی می توانند به نتیجه مطلوب برسند .

معایب تکنیک کمبایند پیل تراپی یا لیزر کربن چیست؟

برخی از مشکلات لایه برداری کربن با لیزر مانند قرمزی و افزایش دمای بدن پس از انجام عمل به سرعت از بین می روند و پوست به حالت طبیعی خود باز می گردد که بسیار مثبت است.

با ابن وجود مبتلایان به بیماری های پوستی خاص ، بانوان باردار یا دارای مشکلات تخمدانی و مبتلایان به کنسر ، لازم است قبل از درمان با کمبایند پیل تراپی ، با پزشک خود مشورت کنند.

آکادمی کامرانی با سابقه ده ساله در زمینه زیبایی و آموزش زیبایی در حال فعالیت می باشد .

آکادمی مراقبت و زیبایی پوست کامرانی در یوسف آباد ( اسد آبادی ) با همکاری  Maple کانادا و UCL انگلستان ارائه می دهند.

می توانید از طریق صفحه اینستاگرام با هم در ارتباط باشیم .

جهت دریافت مشاوره و نوبت دهی با ما تماس بگیرید .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *